Кошик
303 відгуків
+380 (67) 322-00-95
+380 (44) 277-35-65
ул. Дегтяревская, 31, Київ, Україна
Колор-Пак | ЗНИЖКИ У МЕНЕДЖЕРА! 067-322-00-95

Спінений поліетилен ППЄ

Спінений поліетилен ППЄ

Спінений поліетилен - матеріал з гнучкого пористого спіненого поліетилену, призначений для упаковки скляних, що б ' ються предметів і посуд, електронної побутової та промислової техніки, компонентів мікроелектроніки і т. д.

Спінений поліетилен знаходить також широке застосування при тепло-, звуко-, гідро-і електроізоляції в будівництві, автомобілебудуванні, енергетиці, електроніці та легкої промисловості. Матеріали з ППЕ настільки успішно виконують свої функції, що західні будівельники воліють використання спінених поліетиленів всім іншим видам ізоляції.

Такий сучасний і перспективний спосіб ізоляції дозволяє вирішити проблему збереження тепла з максимальній вигодою при мінімумі витрачених зусиль. При цьому необхідно врахувати, що трудомістке і дорозі виробництво ППЕ, яким воно було ще кілька років тому, зараз значно здешевили, завдяки новим технічним рішенням.

ППЕ мають закриту пористу структуру, не вбирають вологу, добре поглинають звук, гасять удари і вібрацію. Вони хімічно стійкі, гігієнічно і екологічно безпечні. Діапазон температури застосування - від - 60 до + 95° С. Термін їх служби - більше 50 років.

Спінені поліетилени володіють ще однією вельми важливою перевагою - вони характеризуються високим показником опору дифузії водяної пари. Цей показник є головним аргументом для використання ізоляції в холодильних установках, кондиціонерах і трубопроводах.

Висока еластичність, легкість ізоляції з ППЕ, відсутність спецодягу і спеціальних інструментів значно полегшують монтаж ізоляції з ППЕ, в порівнянні з застосуванням традиційних типів теплоізоляції. Пінополіетилени не завдають шкоди для здоров'я, тому що не містять єднальних смол фенольного типу, осколків скла і не викликають роздратування шкіри. Вони не гниють, не виділяють шкідливих речовин, екологічно чисті та довговічні.

Що являє собою спінений поліетилен 
Поліетилен добре відомий своєю унікальною стійкістю до всіляких органічних і мінеральних анресивних речовин, механічного навантаження, ударних, гнущих і обертових зусиль. Поліетиленова плівка, труби, пресовані з поліетилену вироби, здавалося б, можуть прослужити цілу вічність. Спінений поліетилен після обробки газом в екструдері не просто насичується бульбашками, він змінює свою механічну структуру, зі складного багатошарового моноліту виходить просторова бульбашкова матриця, 96-98% обсягу якої припадає на газ. Не втрачаючи здатності протистояти агресивним з'єднання єднанням і патогенній мікрофлорі, спінений поліетилен набуває нових властивостей: Висока пластичність, здатність подовжуватися під навантаженням без розриву; Прекрасна тепло і звукоізоляція; Мінімальне водопоглинання. Поява спіненого плівкового поліетилену практично призвела до революційних змін на ринку пакувальних матеріалів. Сьогодні 98% упаковки товарів виготовлено зі спіненого поліетилену. За останні кілька років упаковка зі спіненого тонколистового поліетилену, м'яка які тарні вкладиші, фактично витіснили гофрокартон, пухирчасту плівку, пінопластові гранули. Спінена поліетиленова плівка ідеально підходить в якості упаковки.

Властивості і характеристики 
Відмінності в технології виробництва полягають у тому, що незшитий пінополіетилен в процесі спінювання сумішшю газів ніяким іншим способам обробки не підлягає. Залита в форму спінена маса застигає під тиском, і все. В результаті швидкого і рівномірного охолодження спінений поліетилен перетворюється в насичену дрібними бульбашками масу, досить м'яка яку і податливу. Певна кількість газових пір в НПЕ з'єднання єднані між собою, що і пояснює здатність проводити пар. Причиною високої пластичності є структура молекули поліетилену, це довгі молекули з окремих "шматочків" етилену, бічних зв'язків немає, тому матеріал поводиться подібно природного каучуку. У зшитому ППЕ спеціальною обробкою домагаються ефекту «вулканізації», з'єднання є бічні зв'язки, і спінений поліетилен стає схожим на сучасну гуму. Використовуються два спосібі обробки:

1. Додавання до складу газових агентів каталізаторів;
2. Обробка розплавленої і газонасиченої матриці жорстким електромагнітним випромінюванням.

Обидва спосібі є абсолютно нешкідливими, тому зшитий ППЕ відрізняється від НПЕ тільки механічними і теплотехнічними характеристиками. Набагато більш важливим фактором вважається правильний вибір газового агента, яким насичують поліетиленовий розплав. Безпека спіненого матеріалу та його відповідність санітарно-гігієнічним нормам в значній мірі залежить від правильного вибору газоутворюючого агента. Для виробництва можливе використання декількох видів газу:

1. Повітряно-озонова суміш, найдешевша, безпечна і проста в підготовці до використання, але і одночасно сама неефективна. Ступінь розширення повітря невеликий, та й розмір пір відрізняється один від одного. Застосовується для спінювання незшитих поліетиленів;

2. Суміш газів пропану і бутану дає пінополіетилен середньої якості, можна використовувати для виробництва обох типів ППЕ. З недоліків – висока горючість матеріалу;

3. Найбільш високу якість пір забезпечують фреони.

На сьогоднішній день через повсюдну заборону використання фреонів спінені поліетилени на їх основі виробляються тільки в Китаї і деяких країнах Південно-Східної Азії, Бразилії. Якість навіть незшитого поліетилену, виготовленого з використанням фреону, в рази вища, ніж у пропан-бутанових пінополіетиленів, не кажучи вже про марки СПЕ. Тому подібні матеріали охоче використовуються для теплоізоляції самих різних будівельних об'єктів, від лазень до теплоцентралей, в тому числі як утеплювач для труб зі спіненого поліетилену.

Фреон при контакті з відкритим вогнем може виділяти токсичні і отруйні сполуки, але при цьому добре блокує вогнище загоряння, тому фреоновий пінополіетилен використовують поза житлових приміщень. Материал на основі суміші ПБ запалюється дуже легко і швидко, і зупинити горіння досить складно, але при цьому володіє найкращими показниками ціна-якість.

Чим спінений поліетилен відрізняється від вінілу і поліуретану
Серйозну конкуренцію пінополіетилену становить спінений вініл, лише трохи поступається ППЕ за основними показниками. ПВХ Пластик і листовий спінений ПВХ широко використовується в якості:

1. Обшивального ізолюючого матеріалу стін;

2. Декоративного оздоблення стін, виготовлення перегородок, облаштування інтер'єру єру;

3. Облицювання для меблів, шаф;

4. Виготовлення вентиляційних труб.


Піновініл має високу хімічну стійкість, гарну теплоізоляцію і стійкість до ультрафіолету. Спінений листовий ПВХ не може конкурувати з ППЕ в умовах сильної спеки і морозу, в цьому випадку пінополіетилен переважніший.

Другий конкурент, пінополіуретан, витісняє ППЕ з областей, де потрібна висока адгезія і підвищена міцність спіненої матриці. Наприклад, для паропроводів з високою температурою теплоносія, теплоізоляція для труб із спіненого поліетилену замінюється на поліуретанову.


Альо при цьому довговічність пінополіуретану на порядок нижча, ніж у пінополіетилену. Якщо, крім високої температури, комунікації піддаються ще й механічним навантаженням, наприклад, через теплові розширення металу, в такій ситуації використовуються теплоізоляційні трубки зі спіненого каучуку.

 

Області застосування спіненого поліетилену 
Найбільш важлива область застосування ППЕ відноситься до теплоізоляції приміщень. Промисловість випускає цілий ряд гнучких листових матеріалів, товщиною від 5 до 15 мм, одношарових, двошарових, з фольгованим покриттям і без нього. Всі вони використовуються для обробки і теплоізоляції житлових приміщень.

Іншим напрямком використання залишається тарний матеріал. Інертність і міцність спіненої матриці дозволяє виготовляти всі види тарі, від овочевих і рибних ящиків до одноразових лотків та пакувальної плівки.

Третій напрямок пов'язаність язаний з використанням амортизуючих якостей ППЕ, спінені листи вважаються одним з кращих підкладкових матеріалів для складання підлогового покриття.


Спінений поліетилен в майбутньому може впевнено витіснити всі існуючі марки пінополімерів, як це сталося з пакувальним матеріалом. Споживчий ринок все більше орієнтується на використання безпечних пластиків, а в цьому питанні рівних поліетилену практично немає. Тім більше що хімія за допомогою нових добавок каталізаторів вже сьогодні здатна зробити ППЕ практично негорючим і термостійким.

www.color-pac.net.ua

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner