Кошик
307 відгуків
+380 (67) 322-00-95
+380 (44) 277-35-65
ул. Дегтяревская, 31, Київ, Україна
Колор-Пак | ЗНИЖКИ У МЕНЕДЖЕРА! 067-322-00-95

Як обрати глибинний насос для свердловини

Як обрати глибинний насос для свердловини

Потреба в чистій воді є нагальною необхідністю, а не якоюсь примхливою забаганкою або розкішшю. Облаштувати незалежне джерело постачання дорогоцінної вологи в свій дім або забезпечити нею об’єкт господарської діяльності допоможе рішення купити свердловинний насос з оптимальними характеристиками під заплановану експлуатацію.
Чітке розуміння специфіки майбутньої роботи, необхідності в певному об’ємі постачання, параметри свердловини та висота подачі треба враховувати під час вибору найбільш підходящої саме для вас моделі.

Принцип роботи глибинного насоса.

Головна функція подібного обладнання полягає в здатності всмоктувати рідину та подавати її з потрібної глибини на певну висоту. Обов’язковою умовою зручності користування є створення досить потужного напору. Адже ніхто не бажає мати проблеми з поганим тиском, коли важко помити руки або не можна запустити пральну машину. 
Глибинний занурювальний насос складається з двох основних вузлів, які потрібні для стабільної подачі рідини в будинок та підтримки необхідних показників тиску в трубопроводі:

1. Електродвигун для генерації енергії, потрібної для робочого процесу агрегата.

Електродвигун

2. Помпа для всмоктування та подачі на висоту певного об’єму води.

Насосна частина з робочими колесами.

В залежності від модифікації пристрій може мати декілька ступенів збільшення показників тиску залежно від глибини свердловини.
Головними чинниками на попередньому етапі вибору потрібної вам моделі є такі критерії:

  • з якого джерела буде відбиратися вода – колодязь, свердловина, відкрита водойма;
  • поверхнева або глибинна модифікація вибирається з урахуванням характеристик точки водозабору;
  • свої нюанси існують в залежності від якості рідини та діаметру розтруба.

Після цього варто розібратися з ключовими технічними аспектами.

Вихровий глибинний насос для свердловини.

Найбільш ефективна в роботі та потужна конструкція функціонує завдяки створенню додаткової відцентрової сили, що надається водяними завихреннями всередині корпусу помпи. Варто прислухатись до важливої рекомендації – такі агрегати дуже чутливі до параметрів якості рідини. Якщо у воді є вміст механічних часток, краще зупинитися на інших варіантах.

Відцентрові моделі.

Основні плюси – здатність стабільно працювати в будь-яку пору року. Надійні та потужні зразки мають комплектацію робочого блоку у вигляді лопатей, яку забезпечують створення відцентрової сили за рахунок власного обертання. Наслідок такого процесу – виникнення розрідження у внутрішній частині помпи. Через вхідний патрубок рідина проходить спеціальну решітку для уловлювання частинок великого розміру, а далі поступає до магістралі водопостачання.

Шнекові глибинні насоси.

Подібну конструкцію часто називають гвинтовою. Принцип дії – проштовхування шнеком води в напрямку водопроводу з одночасним створенням потрібного для системи тиску. Такі пристрої мають значні переваги – відмінна ремонтопридатність, просте конструкційне виконання, мінімальний рівень шуму, невибагливість до наявності домішок.

Практичні поради стосовно вибору.

Декілька моментів варто проаналізувати перед тим, як купити вподобану модель:

- при відстані між корпусом помпи та поверхнею стін свердловини більша за 8 см не пошкодуйте часу на облаштування насосу додатковим охолоджуючим кожухом. Надітий зверху на помпу пристрій допоможе уникнути перегрівання під час інтенсивної роботи;

- вибрати глибинний насос для свердловини потрібно також за параметрами діаметру свердловини, а також розташування кабелю живлення. Якщо провід знаходиться зверху, купуємо модель на 1-2 см менша ніж діаметр розтрубу. При боковому розміщенні проводу різниця повинна бути в 3-5 сантиметрів;
- інколи виникає потреба подовжити заводську довжину кабелю. В цьому випадку варто убезпечити себе від втрати гарантійних зобов’язань виробника з причини пошкодження елементів комплектації та скористатися з’єднувальною темо муфтою.
Виконання таких простих порад забезпечить надійну та безаварійну роботу на протязі тривалого часу.

Приклад вибору насосу глибинного типу для свердловини.

Ви облаштували джерело забору питної або технічної води та переходите до етапу підбору відповідного обладнання, але виникли труднощі з визначенням потрібної продуктивності помпи?
Для побутових споживачів в нагоді стане інформація про приблизне споживання води за годину часу таким обладнанням:

  • душова кабіна, ванна – 0,85 м3;
  • унітаз, мийка – 0,5 куб. м;
  • машина для миття посуду – 0,25 м3;
  • біде, пральна машина – 0,55 кубометра;
  • зрошення та крапельний полив – від 1 куб м. і більше.

Сума всіх показників точок споживання і буде визначальною для придбання помпи оптимальної продуктивності.

Як правильно робиться встановлення занурювального глибинного насоса.

1. Заздалегідь готуємо всі матеріали, інструменти та пристрої. Адже необхідно встановити певну кількість труб, облаштувати та закріпити гідроакумулятор, елементи автоматики, трійники розвідного формату, зворотній клапан, поліетиленові труби. З інструменту та оснащення знадобляться кріпильний сталевий трос, фітинги, лопата, шуруповерт, потужний перфоратор, апарат для зварювання.

2. Під розміщення труб облаштовується траншея з приблизною глибиною в 1,5 м. Укладання робиться на піщаний прошарок, для з’єднання окремих частин застосовуються фітинги. Підключення глибинного насосу робиться з використанням гільзи, встановленої через спеціальні отвори в стінках свердловини, які потім герметизуються.

3. Клапан зворотної дії монтується на вихідному патрубку. Повздовж труби водопостачання, після підключення помпи до магістралі, укладається електричний провід, розміщений в захисній трубці з пластику.

4. Завершальний етап – обладнання підключається до щитка або системи автоматики.

5. Важливий нюанс – перед початком повноцінної експлуатації робимо тестування з метою визначення параметрів тиску водяного потоку.

Всі операції з монтажу, облаштування додаткових компонентів, догляду за насосом для свердловини проводяться у відповідності до вимог інструкції виробника. 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner