Пінополіетилен – надійний утеплювач або допоміжний матеріал?
- вилатерм;
- ізолон;
- поліфом;
- енергофлекс;
- термофлекс;
- пенофол і так далі.
Пінополіетилен – надійний утеплювач або допоміжний матеріал?
Цей матеріал виготовляється з поліетилену, який піддається процедурі спінювання з участю вуглеводню. В результаті такої обробки виходить еластичний матеріал з закритими осередками, що містять повітря. Випускається у вигляді листів (часто в рулонах), шкаралуп для утеплення трубопроводів і джгутів для теплоізоляції швів.
Для більшої ефективності спінений поліетилен часто з'єднують з полірованою алюмінієвою фольгою, яка відображає інфрачервоні промені. В результаті підвищується загальний коефіцієнт теплового опору теплоізольованих поверхонь. Наприклад, можна утепляти дерев'яні підлоги пенофлексом або облаштовувати підкладку під системи підігріву підлогових покриттів.
Причому відображає шар може бути приклеєний з одного боку аркуша спіненого поліетилену або з двох. Також він може мати перфорацію, завдяки якій збільшується паропроникність матеріалу.
Однак, давайте розглянемо більш докладно характеристики пенофлекса і пінофол (а заодно з ними і спіненого поліетилену інших виробників):
- Теплопровідність. Говорячи про коефіцієнті теплопровідності спіненого поліетилену, необхідно враховувати той факт, що для утеплення зазвичай застосовують матеріали, що мають тепловідбивний шар з фольги. Метал відбиває близько 97% теплової енергії, що виробляється приладами опалення.
Шар фольги, приклеєний до спіненому поліетилену, підвищує теплову опірність утепленій поверхні.
Тобто, якщо взяти фольгований спінений поліетилен товщиною, наприклад, в 5 см, і утеплити їм стіни, то він буде працювати з такою ж ефективністю, як популярна в приватному будівництві мінеральна вата товщиною близько 8 див.
Говорячи мовою інженерів, опір теплопередачі огороджувальної конструкції буде в районі 1,2 (м*К)/Вт.
- Вологопоглинання. Закрита структура осередків спіненого поліетилену і наявність додаткового металізованого шару сприяє тому, що описуваний утеплювач практично не вбирає воду. Причому незалежно від зовнішніх умов (температури і вологості). При самостійному використанні в якості утеплювача спінений поліетилен не потрібно захищати від впливу рідини гідроізоляційними мембранами.
- Паропроникність. Особливості будови описуваного теплоізолятора не дозволяють віднести його до «дихаючим» будматеріалів. Коефіцієнт паропроникності того ж пінофол, наприклад, становить не більше 0,001 мг/(м*год*Па).
Пінополіетилен з фольгою може грати роль пароізоляційної плівки.
Это качество утеплителя широко используется строителями. Нередко пенофол применялся мною в качестве парозащитной мембраны для защиты минеральной ваты или другого гигроскопичного утеплителя от увлажнения парами воды, образующимися в результате жизнедеятельности человека.
- Звукоизолирующие свойства. Вспененный полиэтилен прекрасно поглощает звуковые волны структурного и воздушного происхождения. Он может защитить от шума мощностью более 32 дБ. Обычно для этого материал монтируют на наружной поверхности ограждающих конструкций с обязательной герметизацией швов.
- Пожаробезопасность. Вспененный полиэтилен относится к категории строительных материалов, которые при пожаре трудно горят, не способствуют дальнейшему распространению пламени и не поддерживает горению.
Пенополиэтилен трудно возгорается во время пожара и не способствует распространению огня.
При возгорании утеплитель плавится, выделяя в воздух углекислый газ и воду. Эти вещества безопасны для организма человека. Основная опасность – горение при недостатке кислорода, вследствие чего может образоваться угарный газ, который может причинить вред здоровью.
- Срок эксплуатации. Учитывая тот факт, что вспененный полиэтилен сделан из полиэтилена, срок службы утеплителя может составлять до 200 лет, что намного превышает все существующие нормативы эксплуатации зданий и сооружений.
Что касается недостатков, то лично я могу выделить следующие моменты:
- утеплитель не обладает достаточной жесткостью, поэтому штукатурить его цементным раствором или оклеивать обоями невозможно;
- материал не рекомендуется использовать в качестве самостоятельного теплоизоляционного слоя, лучше комбинировать его с пенопластом или минеральной ватой
Я рекомендую использовать вспененный полиэтилен для теплоизоляции жилых строений, не предназначенных для круглогодичного проживания, а также временных и вспомогательных построек. Незаменим материал и для утепления труб.
Точные технические характеристики материала приведены на иллюстрации ниже:
Технічні характеристики спіненого поліетилену з тепловідбивним фольгованим шаром.