Кошик
312 відгуків
+380 (67) 322-00-95
+380 (44) 277-35-65
вул. Дегтярівська, 31, Київ, Україна
Колор-Пак | ЗНИЖКИ У МЕНЕДЖЕРА! 067-322-00-95

Пінополіетилен – надійний утеплювач або допоміжний матеріал?

Пінополіетилен – надійний утеплювач або допоміжний матеріал?
 • вилатерм;
 • ізолон;
 • поліфом;
 • енергофлекс;
 • термофлекс;
 • пенофол і так далі.

Пінополіетилен – надійний утеплювач або допоміжний матеріал?

Пінополіетилен – надійний утеплювач або допоміжний матеріал?

Цей матеріал виготовляється з поліетилену, який піддається процедурі спінювання з участю вуглеводню. В результаті такої обробки виходить еластичний матеріал з закритими осередками, що містять повітря. Випускається у вигляді листів (часто в рулонах), шкаралуп для утеплення трубопроводів і джгутів для теплоізоляції швів.

Для більшої ефективності спінений поліетилен часто з'єднують з полірованою алюмінієвою фольгою, яка відображає інфрачервоні промені. В результаті підвищується загальний коефіцієнт теплового опору теплоізольованих поверхонь. Наприклад, можна утепляти дерев'яні підлоги пенофлексом або облаштовувати підкладку під системи підігріву підлогових покриттів.

Причому відображає шар може бути приклеєний з одного боку аркуша спіненого поліетилену або з двох. Також він може мати перфорацію, завдяки якій збільшується паропроникність матеріалу.

Однак, давайте розглянемо більш докладно характеристики пенофлекса і пінофол (а заодно з ними і спіненого поліетилену інших виробників):

 1. Теплопровідність. Говорячи про коефіцієнті теплопровідності спіненого поліетилену, необхідно враховувати той факт, що для утеплення зазвичай застосовують матеріали, що мають тепловідбивний шар з фольги. Метал відбиває близько 97% теплової енергії, що виробляється приладами опалення.

Шар фольги, приклеєний до спіненому поліетилену, підвищує теплову опірність утепленій поверхні.

Шар фольги, приклеєний до спіненому поліетилену, підвищує теплову опірність утепленій поверхні.

Тобто, якщо взяти фольгований спінений поліетилен товщиною, наприклад, в 5 см, і утеплити їм стіни, то він буде працювати з такою ж ефективністю, як популярна в приватному будівництві мінеральна вата товщиною близько 8 див.

Говорячи мовою інженерів, опір теплопередачі огороджувальної конструкції буде в районі 1,2 (м*К)/Вт.

 1. Вологопоглинання. Закрита структура осередків спіненого поліетилену і наявність додаткового металізованого шару сприяє тому, що описуваний утеплювач практично не вбирає воду. Причому незалежно від зовнішніх умов (температури і вологості). При самостійному використанні в якості утеплювача спінений поліетилен не потрібно захищати від впливу рідини гідроізоляційними мембранами.
 2. Паропроникність. Особливості будови описуваного теплоізолятора не дозволяють віднести його до «дихаючим» будматеріалів. Коефіцієнт паропроникності того ж пінофол, наприклад, становить не більше 0,001 мг/(м*год*Па).

Пінополіетилен з фольгою може грати роль пароізоляційної плівки.

Пінополіетилен з фольгою може грати роль пароізоляційної плівки.

Это качество утеплителя широко используется строителями. Нередко пенофол применялся мною в качестве парозащитной мембраны для защиты минеральной ваты или другого гигроскопичного утеплителя от увлажнения парами воды, образующимися в результате жизнедеятельности человека.

 1. Звукоизолирующие свойства. Вспененный полиэтилен прекрасно поглощает звуковые волны структурного и воздушного происхождения. Он может защитить от шума мощностью более 32 дБ. Обычно для этого материал монтируют на наружной поверхности ограждающих конструкций с обязательной герметизацией швов.
 2. Пожаробезопасность. Вспененный полиэтилен относится к категории строительных материалов, которые при пожаре трудно горят, не способствуют дальнейшему распространению пламени и не поддерживает горению.

Пенополиэтилен трудно возгорается во время пожара и не способствует распространению огня.

Пенополиэтилен трудно возгорается во время пожара и не способствует распространению огня.

При возгорании утеплитель плавится, выделяя в воздух углекислый газ и воду. Эти вещества безопасны для организма человека. Основная опасность – горение при недостатке кислорода, вследствие чего может образоваться угарный газ, который может причинить вред здоровью.

 1. Срок эксплуатации. Учитывая тот факт, что вспененный полиэтилен сделан из полиэтилена, срок службы утеплителя может составлять до 200 лет, что намного превышает все существующие нормативы эксплуатации зданий и сооружений.

Что касается недостатков, то лично я могу выделить следующие моменты:

 • утеплитель не обладает достаточной жесткостью, поэтому штукатурить его цементным раствором или оклеивать обоями невозможно;
 • материал не рекомендуется использовать в качестве самостоятельного теплоизоляционного слоя, лучше комбинировать его с пенопластом или минеральной ватой

Я рекомендую использовать вспененный полиэтилен для теплоизоляции жилых строений, не предназначенных для круглогодичного проживания, а также временных и вспомогательных построек. Незаменим материал и для утепления труб.

Точные технические характеристики материала приведены на иллюстрации ниже:

Технічні характеристики спіненого поліетилену з тепловідбивним фольгованим шаром.

Технічні характеристики спіненого поліетилену з тепловідбивним фольгованим шаром.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner