Спінений поліетилен для утеплення, як застосовувати, особливості
Спінений поліетилен для утеплення, як застосовувати, особливості
Порівняно новий утеплюючий матеріал - спінений поліетилен. Звичайний поліетилен можна зустріти всюди - пакети, ручки, трубопроводи, ємності, форми...Високі споживчі якості цього матеріалу, насамперед, стійкість до впливів, екологічність успадковані спіненим поліетиленом. Він випускається різної щільності, може бути у вигляді плівки і у певній формі. Далі детальніше про характеристики спіненого поліетилену і про його застосування.
Різновиди, характеристики спіненого поліетилену
Спінений поліетилен підрозділяють на зшитий та незшитий.
Незшитий виходить в результаті змішування поліетилену з газовою сумішшю – пропан-бутаном. Цей матеріалу відрізняється від зшитого меншою щільністю - 20 - 25 кг/м3. Його ми зустрічаємо як підкладку під ламінат або упаковку.
Зшитий спінений поліетилен може бути утворений двома способами:
- хімічним, зі складними хімічними перетвореннями вихідного матеріалу;
- фізичним (радіаційним) з використанням для створення піни пучків енергії.
У результаті виходить пінополіетилен з більш високою щільністю 25 -200 кг/м куб, але і з великим водопоглинанням - 1% проти 0,2% у несшитого. Більш щільний спінений поліетилен використовується в різних галузях промисловості, вт.ч. і в автомобілебудуванні, ми можемо зустріти його, як утеплювач трубчастої форми для трубопроводів.
Інші характеристики спіненого поліетилену:
- Коефіцієнт теплопровідності - 0,038 - 0,045 Вт/мС в залежності від щільності. Теплозберігаючі властивості на рівні сучасних утеплювачів.
- Коефіцієнт паропроникності – 0,01 мг(м*год*Па). Перед нами пароізолятор.
- Допустимі температури використання– - 40 - +70 град. С. Не може знаходитися поряд з гарячим трубопроводом.
Де застосовується
Непогані звукопоглинальні властивості, особливо відносно низькочастотного ударного звуку, в поєднанні з низькою ціною, чи не привласнили матеріалу друга назва – підкладка під ламінат.
У цій якості він застосовується завтовшки 3 - 10 мм і щільністю до 30 кг/м куб. Виступає в першу чергу як звукопоглотитель і компенсатор дрібних нерівностей, а підвищена теплоізоляція в окремих випадках є лише додатковим бонусом, але не основною причиною вибору цього матеріалу.
Упаковка всього і вся. При транспортуванні важливо, щоб безліч корисних речей, від тарілки до дорогого приладу, не побилися, не піддалися критичним навантаженням від вібрації, випадкового удару.
І скрізь вібропоглиначем, пакувальником поряд з пінопластом, є спінений поліетилен. Розкриваючи коробку з знову придбаним кухонним комбайном, ми, не дивлячись, викидаємо упаковку, а це був...
Наприклад, в автомобілях також можна зустріти спінений поліетилен і як звукопоглотитель і як матеріал забезпечує стабілізацію температури всередині салону. Трубопроводи утеплюють щільною шкаралупою. Питання утеплення спіненим поліетиленом розглянемо детальніше.
Як виконується теплоізоляція
Для утеплення спінений поліетилен застосовується пароізоляційний шар з додатковим утеплительным ефектом. Не рідко, коли згідно з розрахунком потрібно товщина утеплювача дещо більшою, ніж зазвичай випускає промисловість.
Замість того, щоб накладати додатковий шар, конструктор вводить прошарок спіненого поліетилену замість пароизоляционнй мембрани, а під ним також і повітряний прошарок товщиною 1 - 2 см, яка також є теплоізоляційним шаром.
В результаті товщина основного утеплювача зменшена, наприклад з 19 до 15 см, згідно тепловому розрахунку, за рахунок додаткового спіненого поліетилену з відбиваючим фольгованим шаром і повітряним зазором над ним.
Відображення променевої енергії
Спінений поліетилен покритий металізованою плівкою (фольгований) застосовується в основному з системою електричних теплих підлог, як паронепроникний шар, додатковий утеплювач до основного шару утеплення, і як відбивач променевої енергії.
Для електричних теплих підлог характерна більша частина виробленої енергії у вигляді інфрачервоного випромінювання.
Окремі види електричних випромінювачів (інфрачервоний тепла підлога) генерують переважна кількість енергії у вигляді ІНФРАЧЕРВОНОГО випромінювання, при цьому, не нагріваючись до високої температури, але нагріваючи випромінюванням всі щільні предмети в кімнаті.
Зрозуміло, що без ефективного відбиття знизу, значна частина енергії буде витрачено даремно.
Застосовувати фольгований пінополіетилен потрібно лише за призначенням, як і будь-яку фольгу. Обкладка їм кімнати з усіх боків, порушує нормальний розподіл електромагнітних полів, що шкідливе для будь-якого живого організму.
Питання підвищених або порушених електромагнітних полів виникають і стосовно електричного теплого статі...