Корзина
67 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
+38(067)322-00-95
+38(098)620-35-11
+38(044)277-67-68
УкраинаКиевул. Дегтяревская, 31
Колор-Пак
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Спінений поліетилен ППЄ

Спінений поліетилен ППЄ

Сучасний надтехнологічний матеріал.

Спінений поліетилен - матеріал з гнучкого пористого спіненого поліетилену, призначений для упаковки скляних, що б'ються предметів і посуду, електронної побутової та промислової техніки, компонентів мікроелектроніки і т. д. 

Спінений поліетилен знаходить також широке застосування при тепло-, звуко-, гідро-і електроізоляції в будівництві, автомобілебудуванні, енергетиці, електроніці та легкої промисловості. Матеріали з ППЕ настільки успішно виконують свої функції, що західні будівельники воліють використання спінених поліетиленів всім іншим видам ізоляції. 

Такий сучасний і перспективний спосіб ізоляції дозволяє вирішити проблему збереження тепла з максимальною вигодою при мінімумі витрачених зусиль. При цьому необхідно врахувати, що трудомістке і дороге виробництво ППЕ, яким воно було ще кілька років тому, зараз значно здешевили, завдяки новим технічним рішенням. 

ППЕ мають закриту пористу структуру, не вбирають вологу, добре поглинають звук, гасять удари і вібрацію. Вони хімічно стійкі, гігієнічно і екологічно безпечні. Діапазон температури застосування - від - 60 до + 95 В° С. Термін їх служби - більше 50 років.  

 Спінені поліетилени володіють ще однією вельми важливою перевагою - вони характеризуються високим показником опору дифузії водяної пари. Цей показник є головним аргументом для використання ізоляції в холодильних установках, кондиціонерах і трубопроводах. 

Висока еластичність, легкість ізоляції з ППЕ, відсутність спецодягу і спеціальних інструментів значно полегшують монтаж ізоляції з ППЕ, в порівнянні з застосуванням традиційних типів теплоізоляції. Пінополіетилени не завдають шкоди для здоров'я, тому що не містять єднальних смол фенольного типу, осколків скла і не викликають роздратування шкіри. Вони не гниють, не виділяють шкідливих речовин, екологічно чисті та довговічні. 

Що собою являє спінений поліетилен 
Поліетилен добре відомий своєю унікальною стійкістю до всіляких органічних і мінеральних агресивних речовин, механічного навантаження, ударних, гнущих і обертових зусиль. Поліетиленова плівка, труби, пресовані з поліетилену вироби, здавалося б, можуть прослужити цілу вічність. Спінений поліетилен після обробки газом в екструдері не просто насичується бульбашками, він змінює свою механічну структуру, зі складного багатошарового моноліту виходить просторова бульбашкова матриця, 96-98% обсягу якої припадає на газ. Не втрачаючи здатності протистояти агресивним з’єднанням і патогенній мікрофлорі, спінений поліетилен набуває нових властивостей: Висока пластичність, здатність подовжуватися під навантаженням без розриву; Прекрасна тепло і звукоізоляція; Мінімальне водопоглинання. Поява спіненого плівкового поліетилену практично призвела до революційних змін на ринку пакувальних матеріалів. Сьогодні 98% упаковки товарів виготовлено зі спіненого поліетилену. За останні кілька років упаковка зі спіненого тонколистового поліетилену, м’які тарні вкладиші, фактично витіснили гофрокартон, пухирчасту плівку, пінопластові гранули. Спінена поліетиленова плівка ідеально підходить в якості упаковки. 

Властивості і характеристики 
Відмінності в технології виробництва полягають у тому, що незшитий пінополіетилен в процесі спінювання сумішшю газів ніяким іншим способам обробки не підлягає. Залита в форму спінена маса застигає під тиском, і все. В результаті швидкого і рівномірного охолодження спінений поліетилен перетворюється в насичену дрібними бульбашками масу, досить м’яку і податливу. Певна кількість газових пір в НПЕ з’єднані між собою, що і пояснює здатність проводити пар. Причиною високої пластичності є структура молекули поліетилену, це довгі молекули з окремих “шматочків” етилену, бічних зв’язків немає, тому матеріал поводиться подібно природному каучуку. У зшитому ППЕ спеціальною обробкою домагаються ефекту «вулканізації», з’являються бічні зв’язки, і спінений поліетилен стає схожим на сучасну гуму. Використовуються два способи обробки: 

1. Додавання до складу газових агентів каталізаторів; 
2. Обробка розплавленої і газонасиченої матриці жорстким електромагнітним випромінюванням. 

Обидва способи є абсолютно нешкідливими, тому зшитий ППЕ відрізняється від НПЕ тільки механічними і теплотехнічними характеристиками. Набагато більш важливим фактором вважається правильний вибір газового агента, яким насичують поліетиленовий розплав. Безпека спіненого матеріалу та його відповідність санітарно-гігієнічним нормам в значній мірі залежить від правильного вибору газоутворюючого агента. Для виробництва можливе використання декількох видів газу: 

1. Повітряно-озонова суміш, найдешевша, безпечна і проста в підготовці до використання, але і одночасно сама неефективна. Ступінь розширення повітря невеликий, та й розмір пір відрізняється один від одного. Застосовується для спінювання незшитих поліетиленів; 

2. Суміш газів пропану і бутану дає пінополіетилен середньої якості, можна використовувати для виробництва обох типів ППЕ. З недоліків – висока горючість матеріалу; 

3. Найбільш високу якість пір забезпечують фреони. 

На сьогоднішній день через повсюдну заборону використання фреонів спінені поліетилени на їх основі виробляються тільки в Китаї і деяких країнах Південно-Східної Азії, Бразилії. Якість навіть незшитого поліетилену, виготовленого з використанням фреону, в рази вища, ніж у пропан-бутанових пінополіетиленів, не кажучи вже про марки СПЕ. Тому подібні матеріали охоче використовуються для теплоізоляції самих різних будівельних об’єктів, від лазень до теплоцентралей, в тому числі як утеплювач для труб зі спіненого поліетилену. 

Фреон при контакті з відкритим вогнем може виділяти токсичні і отруйні сполуки, але при цьому добре блокує вогнище загоряння, тому фреоновий пінополіетилен використовують поза житлових приміщень. Матеріал на основі суміші ПБ запалюється дуже легко і швидко, і зупинити горіння досить складно, але при цьому володіє найкращими показниками ціна-якість. 

Чим спінений поліетилен відрізняється від вінілу і поліуретану 
Серйозну конкуренцію пінополіетилену становить спінений вініл, лише трохи поступається ППЕ за основними показниками. ПВХ Пластик і листовий спінений ПВХ широко використовується в якості: 

1. Обшивального ізолюючого матеріалу стін; 

2. Декоративного оздоблення стін, виготовлення перегородок, облаштування інтер’єру; 

3. Облицювання для меблів, шаф; 

4. Виготовлення вентиляційних труб. 


Піновініл має високу хімічну стійкість, гарну теплоізоляцію і стійкість до ультрафіолету. Спінений листовий ПВХ не може конкурувати з ППЕ в умовах сильної спеки і морозу, в цьому випадку пінополіетилен переважніший. 

Другий конкурент, пінополіуретан, витісняє ППЕ з областей, де потрібна висока адгезія і підвищена міцність спіненої матриці. Наприклад, для паропроводів з високою температурою теплоносія, теплоізоляція для труб із спіненого поліетилену замінюється на поліуретанову. 


Але при цьому довговічність пінополіуретану на порядок нижча, ніж у пінополіетилену. Якщо, крім високої температури, комунікації піддаються ще й механічним навантаженням, наприклад, через теплове розширення металу, в такій ситуації використовуються теплоізоляційні трубки зі спіненого каучуку. 

 

Області застосування спіненого поліетилену 
Найбільш важлива область застосування ППЕ відноситься до теплоізоляції приміщень. Промисловість випускає цілий ряд листових гнучких матеріалів, товщиною від 5 до 15 мм, одношарових, двошарових, з фольгованим покриттям і без нього. Всі вони використовуються для обробки і теплоізоляції житлових приміщень. 

Другим напрямком використання залишається тарний матеріал. Інертність і міцність спіненої матриці дозволяє виготовляти всі види тари, від овочевих і рибних ящиків до одноразових лотків та пакувальної плівки. 

Третій напрямок пов’язаний з використанням амортизуючих якостей ППЕ, спінені листи вважаються одним з кращих підкладкових матеріалів для складання підлогового покриття. 


Спінений поліетилен в майбутньому може впевнено витіснити всі існуючі марки пінополімерів, як це сталося з пакувальним матеріалом. Споживчий ринок все більше орієнтується на використання безпечних пластиків, а в цьому питанні рівних поліетилену практично немає. Тим більше що хімія за допомогою нових добавок каталізаторів вже сьогодні здатна зробити ППЕ практично негорючим і термостійким.

www.color-pac.net.ua

Другие статьи